3 najważniejsze zmiany w Google Ads (AdWords)

3 najwazniejsze zmiany w adw

Kiedy po raz ostatni aktualizowałeś kampanie Google Ads? Jeśli więcej niż miesiąc temu prawdopodobnie nie wykorzystujesz nowych funkcji wprowadzanych przez Google o początku roku.

Oto 3 nowe funkcje, które powinieneś wypróbować w kampanii Google Ads:

2x dłuższe nagłówki reklam

Google ogłosił w maju, że rozszerzy długość tekstu w nagłówku i opisie reklamy Google Ads. Nagłówki zmieniły się z jednej linii 25 znaków do dwóch linii po 30-znaków, opisy zmieniły się z dwóch linii 35-znakowych do jednego pola testowego o objętości 80 znaków.

rozszerzone reklamy adwords

Na stronie pomocy Google Ads znajdziesz Przewodnik po rozszerzonych reklamach tekstowych

Responsywne reklamy w sieci wyszukiwania

Google promuje tworzenie responsywnych stron internetowych dostosowanych do wyświetlania na urządzeniach mobilnych od wielu lat zatem nie powinno dziwić , że rozpoczęło wdrażanie responsywnych reklam na urządzenia mobilne.

Oznacza to, że reklama w sieci wyszukiwania Google dostosuje się do urządzenia, na którym jest wyświetlana. Wszystko co musisz zrobić to zapewnić chwytliwy tytuł, opis, zdjęcie oraz adres URL, a Google zrobi resztę dzięki temu dotrzesz do jeszcze wiekszej grupy swoich potencjalnych klientów.

Lokalne reklamy w wyszukiwarce w Mapach Google

Jeśli Twoja firma działa na określonym obszarze, warto uruchomić reklamy w wynikach wyszukiwania w mapach Google .

Gdy potencjalni klient w poszukuje lokalnej firmy, zobaczy Twoją reklamę nad naturalnymi wynikami lub bezpośrednio na mapie opatrzoną fioletową etykietką „Reklama”, a na mapie zaznaczona jest fioletowym znacznikiem pozycja twojej firmy. Kiedy internauta kliknie w reklamę zobaczy opis twojej  firmy z adresem nr. telefonu i godzinami otwarcia.

Reklamy w wyszukiwarce mogą wyświetlać się zarówno na komputerach, jak i na komórkach. W wersji na komórki możesz dodać do reklamy przycisk „Zadzwoń” lub „Wyznacz trasę”. Dzięki temu klienci będą mogli z łatwością się z Tobą skontaktować.

adwords reklamy w mapach google

Czy muszę aktualizować kampanie Google Ads ?

Podobnie jak każdy inny kanał reklamowy, należy zrewidować swoje kampanie Google Ads w regularnych odstępach czasu, aby zobaczyć jaka jest ich skuteczność i dokonać niezbędnych zmian. A jeśli reklamy nie zostały zaktualizowane w ciągu ostatnich kilku miesięcy, warto skorzystać z nowych możliwości jak dłuższy nagłówek – może być to łatwy sposób aby poprawić swoje wyniki w kampanii reklamowej.

Jeśli masz jakieś pytania na temat tych nowych funkcji lub jesteś zainteresowany wykorzystaniem ich dla własnych kampanii, możemy Ci pomóc!

Wystarczy wypełnić formularz kontaktowy w celu nawiązania kontaktu.