Jaka powinna być dobra strona internetowa?

jaka powinna byc dobra strona internetowa

Użyteczność to łatwość obsługi i przyswajania obiektu wykonanego przez człowieka.

Jeśli chodzi o strony internetowe, termin przyjazny dla użytkownika oznacza, że użytkownicy serwisu mogą szybko i łatwo nauczyć się jak poruszać się i korzystać ze strony internetowej – co powinno być oczywiste dla wszystkich. Istnieje kilka podstawowych zasad jeśli chodzi o tworzenie prostych, intuicyjnych i przyjaznych dla użytkownika stron. Można się do nich odwoływać na dobry początek:

  • Tworzenie łatwej nawigacji – Tworzenie przyjaznej dla użytkownika strony zaczyna się wprowadzenie łatwej nawigacji. Zaplanuj swoje strony z mapą serwisu , który będzie możliwie najbardziej prosty i intuicyjny. Upewnij się aby dać każdej stronie krótką i treściwą nazwę i dokładnie sprawdź czy podstrony odnoszą się do ich głównej nawigacji.
  • Nie szalej z projektem strony – użytkownicy serwisu internetowego są przyzwyczajeni do logo i nazwy firmy umieszczonych w lewym górnym rogu. Ponadto sami instynktownie przechodzą kursorem do góry lub w lewo żeby znaleźć menu strony. Pomimo Twoich chęci do wprowadzania oryginalnych zmian w serwisie, pamiętaj żeby zachować przy tym zdrowy rozsądek tak aby klienci nie pogubili się na niej. Kreuj witrynę przyjazną dla użytkownika.
  • Zawartość – najwyższej jakości, z możliwością łatwego skanowania treści – Ludzie rzadko czytają wszystko na stronie, dlatego też tworzenie nagłówków opisowych pomaga im szybko przejrzeć tekst i wykryć tylko te które najbardziej ich interesują.   Co więcej, wprowadzanie nagłówków ze słowami kluczowymi to świetny sposób na poprawę wyników SEO! Pamiętaj: w myśl powiedzenia co za dużo to nie zdrowo- nie wpadaj w przesadę zarówno z nagłówkami jak i zawalaniem strony samym tekstem.
  • Upewnij się że serwis działa szybko – Jeżeli strona ładuje się zbyt wolno, to użytkownik nie będzie myślał długo tylko po prostu wciśnie przycisk wstecz i poszuka innej. Należy unikać dodawania plików wideo o dużej pojemności lub Flash, zwłaszcza do strony głównej. Jeżeli Twoja strona ładuje się dłużej niż 6 sekund to znak, że powinieneś podjąć dodatkowe kroki, takie jak kompresja obrazów i zmniejszenie liczby przekierowań tak aby przyśpieszyć swoją stronę.
  • Myśl mobilnie – w dzisiejszych czasach dostęp do internetu jest nieograniczony dlatego idealna witryna internetowa powinna działać płynnie nie tylko na komputerach ale również na urządzeniach mobilnych w tym tabletów i telefonów o różnych rozmiarach. Kiedy strona jest zarówno atrakcyjna w wyglądzie i łatwa w użytku klienci są bardziej skłonni do pozostania na niej i przeczytania o tym co możesz im zaoferować.