Kilka stron generujących zastępcze obrazki na stronę www

zastepcze obrazki na strone www

Podczas rozpoczynania jakiegokolwiek projektu strony internetowej jedną z najtrudniejszych, najbardziej czasochłonnych części jest wybór odpowiednich obrazów do umieszczenia na każdej stronie i uzyskanie treści od klienta. Używanie obrazów zastępczych i tekstu może pomóc szybko rozpocząć pracę nad tym projektem.

Pomyśl o tych stronach jak o generatorach tekstu Lorem ipsum ale zamiast tekstu mamy obrazki. 

Placehold.it

jest jedną z najprostszych stron oferujących zastępcze obrazki na stronę www. Projektanci mogą szybko i skutecznie wyświetlać obraz o konkretnych wymiarach, formacie (.gif, .jpeg, .jpg, .png), kolorze tła lub tekstu, oraz treścią na zdjęciu np: 

http://via.placeholder.com/403×226/0066cc/ffffff/png?text=KingWeb

http://via.placeholder.com/szerokość x wysokość/kolor tła/kolor tekstu/format?text=Treść

Przykład:

placeholder it

dummyimage.com

Działa identycznie ale udostępnia formularz ułatwiający generowanie obrazków.

Przykład:

dummyimage

imgplaceholder.com

Imgplaceholder jest jednym z najlepszych generatorów umożliwia określenie koloru tła i tekstu, wielkości i rodzaju czcionki oraz wstawienie zamiast tekstu ikony z takiej bazy jak font Awesome czy Glyphicons.

Przykład:

ImgPlaceholder

ipsumimage.appspot.com

To generator obrazów zastępczych obrazów od Google, który ma na celu pomóc w zaprojektowaniu początkowych układów stron internetowych.

Przykład:

ipsumimage

https://placeimg.com

W odróżnieniu od poprzedników serwis generuje losowe zdjęcia, możesz wygenerować zdjęcie wpisyjąc szerokość i wysokość oraz wybierając kategorię generatora obrazów. Do dyspozycji mamy 5 kategorii Zwierzęta, Architektura, Natura, Ludzie, Technika oraz dwa  filtry skala szarości i sepia.

Przykład:

placeimg 333 250 sepia people

https://picsum.photos/

Zawiera cały zbiór obrazów z serwisu Unsplash.com, które można wykorzystać w projektach. Mamy kilka możliwości wstawienia zdjęcia: losowe, w skali szarości, rozmyte a nawet możemy pobrać listę zdjęć w formacie JSON.

Przykład:

picsum

fakeimg.pl

Generuje obraz z różnym kolorem tła oraz tekstu dodatkowo możemy wybrać czcionki: bebas, lobster, museo, yanone

Przykład: