Raporty wideo w Search Console

raporty wideo w search console

Google ogłosiło dwa nowe raporty w Google Search Console. Raporty pomagają zrozumieć, jak dobre są Twoje filmy w wyszukiwarce Google i pomagają w rozwiązywaniu problemów z wyświetlaniem wideo w Google.

Wystąpienia wideo w raporcie skuteczności

Pierwszy nowość to nowa opcja w raporcie Skuteczności w sekcji „Wygląd w wyszukiwarce”. Możesz zobaczyć kliknięcia i wyświetlenia filmów nie tylko z karty wideo (typ = wideo – jak było do tej pory) ale też ze strony głównej wyników wyszukiwania (type = web).

Raport dotyczący ulepszeń wideo

Drugi raport dotyczy ulepszeń filmów. W przypadku witryn, które wykorzystują dane strukturalne do dodawania adnotacji do filmów,

Google pokaże raport „Wideo” w Sekcji Ulepszenia. Raport pokaże Ci błędy wideo i ostrzeżenia dotyczące znaczników zaimplementowanych w Twojej witrynie i pomoże Ci naprawić te błędy.

Po rozwiązaniu problemu możesz użyć raportu do sprawdzenia, czy problem został rozwiązany przez ponowne zaindeksowanie stron, których dotyczy problem.

Nowe narzędzia powinny ułatwić zrozumienie skuteczności filmów w wyszukiwarce oraz identyfikację i rozwiązywanie problemów z filmami.

Zdjęcie główne autorstwa Donald Tong z Pexels