101 kroków marketingu internetowego – część 5 – Pozyskiwanie linków zewnętrznych

pozyskiwanie linkow zewnetrznych thumbnail

Off-site linking jest przeznaczony do generowania ruchu na stronie z innych stron internetowych. Innymi słowami, chodzi o to, aby stworzyć sieć “partnerów”, którzy będą umieszczać na swoich stronach linki do Twojej strony. Taki zabieg poprawi nie tylko ruch na Twojej stronie ale wpłynie również na wzrost wiarygodności strony. Twoja witryna będzie też  postrzegana jako wysoce sprawdzone źródło, które Google bierze pod uwagę przy ustalaniu rankingów.

Poszukuj forum

Znajdź fora dyskusyjne istotne dla Twojej branży i bierz w nich udział pozostawiając link do Twojej strony wraz z komentarzem. Fora dyskusyjne są przepełnione osobami, które są zainteresowane konkretnym tematem związanym z Twoją firmą, dlatego też masz znacznie większą szansę na przyciągnięcie potencjalnych klientów.

Zajmij się w blogowanie gościnnym

Blogowanie gościnne może być sytuacją korzystną dla wszystkich zaangażowanych stron. Poprzez dotarcie do określonych publikacji innych firm i umieszczanie  na ich stronie komentarzy jako gość-bloger, możesz zyskać dobrej jakości linki zwrotne (backlinki).

Korzystaj z lokalnych katalogów

Katalogi są kluczowym elementem każdej kampanii SEO, mogą być również świetnym sposobem na generowanie linków zwrotnych do Twojej strony. Upewnij się, że każdy wpis w katalogu, posiada link zwrotny do Twojej strony.

Wykorzystuj możliwości mediów społecznościowych

Twoje profile społecznościowe oferują ogromne możliwości kierowania ruchem do Twojej witryny.  Oprócz umieszczania linków na głównej stronie w sekcji “o firmie” w swoim profilu, możesz również bardzo często umieszczać posty, które zawierają linki do stron produktów, usług, czy też najczęściej odwiedzanych postów.

Tworzenie mikrostron

Mikrostrony tylko brzmią jak mikro. Mikrostrony potrzebują tylko kilku indywidualnych stron internetowych i są uzupełnieniem głównej strony internetowej firmy. Mogą zawierać podstawowe informacje o Twojej firmie albo być  innym miejscem dla postów i artykułów na bloga. Najistotniejsze w tym jest to, że służą jako źródło kierowania linków do Twojej witryny.

Twórz sieć kontaktów

W emarketingu nie musi zawsze chodzić o konkurencję. W rzeczywistości efektywne nawiązywanie kontaktów w sieci z rówieśnikami może być korzystne dla obu stron. Znajdź sposób na wypracowanie relacji z innymi w Twojej dziedzinie lub w innych płaszczyznach, tak aby utorować sobie drogę do takich możliwości jak: blogowanie gościnne, pozyskiwanie linków zwrotnych i promocje artykułów.   

Zastanów się nad wspólnym marketingiem

Wspólny marketing co-marketing może być efektywny i opłacalny. Kampania co-marketingowa będzie przedstawiać produkty dwóch różnych firm, które wzajemnie się uzupełniają. Co-marketing najczęściej jest realizowany dzięki wzajemnemu porozumieniu, gdzie każda firma zapewnia linki do strony drugiej osoby.