101 kroków marketingu internetowego – część 3 – Kreatywna treść

101 czesc 3 pisz dobry content

Treść jest bez wątpienia siłą napędową każdej kampanii marketingowej. Kiedy stronie brakuje pouczającej, jasnej treści, która podoba się czytelnikom, to z pewnością tracisz szansę na przyciągnięcie większego ruchu czy też odnotowania wzrostu w rankingu SERP. Za równo czytelnicy jak i Google, mogą stwierdzić czy treść jest wystarczająco dobra.

Prowadź blog wysokiej jakości

Blogowanie to popularna metoda generowania nowych treści, ale tak naprawdę prowadzenie go jest dużo trudniejsze niż mogłoby się wydawać. Świetny blog zależy w mniejszym stopniu od słów kluczowych, a w większym od jakości treści. W Internecie w dzisiejszych czasach, czytelnik ma do czynienia z wieloma różnymi opcjami w zakresie blogowania i treści. Dlatego też, jeżeli chcesz aby Twój blog miał jakąkolwiek szansę na zdobycie szerokiej widowni, to musisz go prowadzić na najwyższym poziomie. Upewnij się, że zawartość bloga nie brzmi zbyt nienaturalnie, że przedstawia czytelnikom pouczające i przydatne treści. Co więcej, treść powinna być na tyle ciekawa, aby przyszli odbiorcy chcieli przeczytać również przyszłe posty. Pamiętaj, że dzisiejszy czytelnik internetowy jest przeciwny blogom, które zawierają jawną albo ukrytą reklamę. Nie jest fanem reklam wprowadzających w błąd lub tytułu z możliwością kliknięcia, które niestety nie odzwierciedlają rzeczywistej zawartości bloga. Innymi słowy, blog powinien koncentrować się na doświadczeniu czytelnika, a nie na wysyłaniu reklam marketingowych. W ramach planu e-marketingowego należy również promować swojego bloga w różnych mediach społecznościowych.

Tworzenie infografiki informacyjnej

Infografiki są świetną alternatywą dla blogów. Co prawda są nieco bardziej skondensowane i ciekawsze dzięki prezencji wizualnej. Infografika może stanowić substytut na blogu firmowym, może też stanowić dodatkowe źródło informacji o produkcie lub usłudze, co pozwoli w ciekawszy sposób pokazać to co oferujesz. Nawet jeśli dobrze zaprojektujesz infografiki, co z pewnością przyciągnie sporą liczbę odwiedzających, to w dalszym ciągu będziemy chcieli upewnić się, że dostarczą czytelnikom sporo przydatnych informacji.

Nagraj film video

Aby utworzyć film wideo, trzeba napisać krótki tekst reklamujący swoje usługi, wysłać do profesjonalnego lektora filmowego. Trzeba też włączyć w to niestandardowe grafiki. Te filmy z pewnością oferują dodatkową wartość dla widzów, co więcej mogą być podstawą dla świetnych postów społecznościowych.

Podcasty

Chociaż same podcasty nie są niczym nowym, to odkrywamy ich nowe zastosowanie – wprowadzanie na rynek cyfrowej publiczności. Firmy mogą na bierząco tworzyć pliki audio, które pomogą słuchaczom zrozumieć nowe trendy i tematy istotne dla konkretnej branży.

Dołącz słowa kluczowe

Baza słów kluczowych jest nieodłącznym elementem skutecznego e-marketingu i powinna być ona integralną częścią treści. Staraj się wprowadzać słowa kluczowe w naturalny sposób, stosując wymiennie krótkie I długie słowa kluczowe, przy użyciu anchor text w linkach. 

Wprowadzaj linki do profili społecznościowych, wykazów produktów, poszczególnych stron internetowych i wiele innych.

Poza linkami do głównej strony firmowej, pomyśl o włączeniu linków do Twoich profili społecznościowych, konkretnych ofert produktów lub lokalnych stron internetowych dla większej różnorodności i znaczenia dla czytelników. Ponadto, należy pamiętać, że kluczem do treści internetowych są powiązania między stronami internetowymi.

Nie lekceważ potęgi WEB 2.0

WEB 2.0s. odnosi się do zawartości, która opublikowana na zewnętrznych platformach treści, takich jak Tumblr, Slideshare, Pinterest lub Weebly. Platformy te są doskonałym sposobem na to, aby wyjść poza miejsce lub bloga, co pozwoli dotrzeć do szerszej publiczności.

Twoja firma jako autorytet

Oprócz tego, że treść powinna być angażująca, istotna a wyszukiwarki zoptymalizowane, to treść powinna również wpłynąć na pozycję firmy w branży. Innymi słowy treść powinna w jakiś sposób oferować wysoki poziom wiedzy, oparty na wiedzy branżowej.

Spraw aby treść była bardziej użyteczna dzięki linkom wychodzącym (outbound links)

Nie ma nic złego w łączeniu linków do wychodzących źródeł w Twojej treści. Pomimo tego, że nie będzie bezpośrednio zwiększać ruchu na swojej stronie, to te linki mogą dostarczać czytelnikom cennych zasobów. Im większą wartość Twoja treść posiada tym bardziej prawdopodobne, że czytelnicy powrócą, aby przeczytać jeszcze więcej w przyszłości.

Publikowanie treści z strategicznym planem

Twórz harmonogram redakcyjny, wyznaczający terminy, kiedy będziesz publikował nowe posty na blogu i  trzymaj się tego rozkładu. Harmonogram pozwoli Ci zaobserwować ruch na stronie w ciągu dnia, w ciągu znaczących wydarzeń blogowych czy też wakacji. Upewnij się, że treści publikowane będą w stosunkowo stałych porach jak np. co tydzień, co dwa tygodnie lub co miesiąc.